محل تبلیغات شما

می دانیم که خطوط مقدم و رویارویی اصلی فیزیکی در میادین نبرد در قبضه دلیر مردان رزمنده بود ، ولی پشتیبانی و حمایت همه جانبه ن در خاکریزهای عقبه نیروهای خودی و بر طرف نمودن نیازهای آنان (اعم از لباس، غذاو.) برآوردگار ثبات قدم و استقامت رزمندگان بود . داشتن روحیه و قوت قلب رزمندگان در گرو حمایت های معنوی ن خدا جویی بود که در پشت جبهه ، مشغول خدمت بودند و امام خمینی رحمه الله فرماندهی کل قوا - که حضور نیروهای رزمنده در جبهه های حق علیه باطل مرهون نفس مسیحایی او بود - در توصیف ایثار جان و تجلی شهادت طلبی ن در طول هشت سال دفاع مقدس می فرمود : زنها به من می گویند : شما دعا کنید که ما شهید بشویم . بعضی از زنها می آمدند اینجا می گفتند که شما اجازه بدهید ما برویم کردستان در آنجا جنگ بکنیم و من گفتم : نه، صلاح نیست ، ملت و ارتش کار را انجام می دهند.این یک تحولی بود که در صدر اسلام بین مسلمین حاصل شده بود که شهادت را برای خودشان فوز می دانستند .»

در میان تمامی فقها این مساله جاری است که در برابر تهاجم دشمن ، بر همه واجب است که به دفاع برخیزند و احدی در این مساله نظر مخالفی را ابراز ننموده است . حضرت امام خمینی قدس سره در کتاب تحریر الوسیله » می نویسد : هرگاه دشمنی بر سرزمین های مسلمین و یا به مرزهای آنها حمله آورد که ترس از بین بردن اصل اسلام و جامعه اسلامی از آن برود ، بر همه مسلمین (زن و مرد) واجب است با هر وسیله ممکن به دفاع برخیزند و در این راه از بذل مال و جان دریغ نکنند .  

ن مسلمان ما در برابر تسلیم شدن مقابل این فتاوا بی صبرانه در انتظار خدمت گذاری لحظه شماری می نمودند و در راه خود هرگز درنگ نمی نمودند .

نقش امام خمینى (ره ) در دوران دفاع مقدس

نقش زنان در دوران دفاع مقدس

مردم نقش موثری در پشتیبانی از دفاع مقدس داشتند

، ,دفاع ,ن ,های ,مسلمین ,جان ,ن در ,بود که ,که در ,دفاع برخیزند ,در این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها